פאנלים סולאריים יד 2 – איך לרכוש פאנל זול ואיכותי?

רכישה של פאנלים סולאריים יד 2 יכולה לחסוך לא מעט מעלות המערכת, אבל יש כמה דברים שחשוב לבדוק לפני הרכישה. כל הפרטים במאמר הזה
פאנלים סולאריים יד 2

תוכן עניינים

מחירי הפאנלים הסולאריים צנחו משמעותית בשנים האחרונות • ובכל זאת, יש אנשים שמעדיפים לרכוש פאנלים סולאריים יד 2 • מחירם של פאנלים סולאריים יד 2 הם כרבע ממחיר של פאנל סולארי חדש, מה שיחסוך לכם כסף רב ומהווה השקעה מצוינת • למי הפאנלים הסולאריים עשויים להתאים? • מה חשוב וצריך לדעת לפני שקונים פאנלים סולאריים יד 2? האם אפשר למצוא פאנל סולארי יד 2 איכותי? האם פאנלים סולאריים יד 2 יכולים לייתר את הצורך ברכישת פאנל חדש? • כל הפרטים על רכישת פאנלים סולאריים יד 2 – במאמר הבא

קניית מוצרים משומשים או יד שנייה עשויה לחסוך כסף רב לצרכן, כל עוד יודעים כיצד לברור את הסחורה בתבונה ובצורה מושכלת. אך מנגד, יש לקחת בחשבון שרכישת מוצר "דמיקולו" עלול לגרום לתוצאה ההפוכה מהרצויה ולגרום לצרכן לזרוק את כספו לשווא ולעוגמת נפש מיותרת. בפרט, כשמדובר בהשקעה גדולה ורצינית כמו רכישת פאנל סולארי יד 2. עם זאת, זו לא משימה בלתי אפשרית. בהחלט ניתן לרכוש פאנלים סולאריים יד 2 – תקינים, יעילים וכאלה שיניחו את דעתו של הצרכן.

פאנלים סולאריים יד 2 – מי הם הרוכשים?

כמו כן, ישנם אנשים בעלי האמצעים והיכולת הכלכלית לרכוש פאנל איכותי וחדש. מצד שני, למרות הירידה המתמדת במחירי הפאנלים הסולאריים, אנשים רבים נרתעים מהמחירים הגבוהים למדי ואינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש פאנל סולארי חדש "מהניילון". פאנלים סולאריים יד 2 יכולים לתת מענה לאנשים שידם אינם משגת. הסוג השני של האנשים שרוכשים פאנלים יד 2 הם כאלה שידם משגת, אבל הם מחליטים בכל זאת משיקולי עלות תועלת, יחד עם כלל ההוצאות והצרכים הנוספים בחייהם, לרכוש פאנלים סולאריים יד 2.

בנוסף, ישנם שימושים מסוימים ומטרות ספציפיות, שבהן ניתן לחלוטין להסתפק בפאנלים סולאריים יד 2, מה שמייתר את הצורך להוציא הרבה כסף על פאנלים סולאריים יד ראשונה, כן, קנייה של פאנלים סולאריים יד 2, או כל מוצר אחר יד 2, ודאי מועילים לסביבה, מה שמונע זריקה של מוצרים לזבל, ומפחית את הייצור המזהם. סוג נוסף של רוכשים הם כאלה שמשתמשים במערכת חדשה של פאנלים סולאריים, ולצדה, בסמוך אליה או חלק ממנה הם "מחזקים" באמצעות פאנלים סולאריים יד 2. מה שנקרא – פיזור השקעה.

היתרונות ברכישת פאנלים סולאריים יד 2

מחירי הפאנלים הסולאריים יד 2: המחירים של פאנלים סולאריים ירדו בצורה דרסטית והינם נגישים יותר למעמד הביניים מאשר בעבר, אך עדיין ניתן לחסוך כסף רב כאשר רוכשים פאנל סולארי יד 2. לשם השוואה: אם פאנל חדש עולה ארבעים אלף ש"ח, מחירו של פאנל יד 2 עשוי לעלות בין 10 ל-15 אלף ש"ח בממוצע. כלומר, ישנה ירידה של בין 50 ל-75 אחוזים ברכישת פאנל יד 2 בהשוואה למחיר המקורי. כך ניתן ליהנות מכל היתרונות שמציעה האנרגיה הסולארית בהוצאה נמוכה משמעותית.

איך נקבע המחירים של פאנלים סולאריים יד 2?

ישנם מגוון פקטורים אשר משפיעים על מחיר פאנל סולארי יד 2: גודל המערכת, כמה שנים הייתה בשימוש (אם הייתה), דגם, סוג הפאנל האם המוצר במצב תקין, האם נדרשים תיקונים? אילו תיקונים נדרשים וכן הלאה.

החזר השקעה בפאנלים סולאריים יד 2

פאנל סולארי יד 2 הינו זול יותר מפאנל חדש. כתוצאה מכך הצפי להחזיר את ההשקעה הרבה יותר מהר מאשר בהשוואה לפאנל סולארי במחיר רגיל. אם הזמן הממוצע להחזרת ההשקעה של פאנל סולארי הינו כחמש עד שמונה וחצי שנים, ההערכה היא שהחזר ההשקעה יהיה כחצי מהזמן הממוצע, למרות ההשקעה בתיקונים וטיפולים. אשר על כן, הרווח הפאסיבי עשוי להיות גבוה יותר.

חיסכון ברכישת מערכת סולארית יד 2

ישנם פאנלים סולאריים רבים שנזרקים לחינם עקב חוסר שימוש. רכישה של פאנלים סולאריים יד 2 מצמצמת את הנזק הסביבתי. זריקת פסולת מכל סוג, בפרט פסולת אלקטרונית – אינה מטיבה עם הסביבה. בנוסף, רכישה של פאנל סולארי יד 2 מותירה את הצורך ברכישת פאנל חדש הישר מהחנות.

מה חשוב לדעת לפני שקונים פאנלים סולאריים יד 2?

כאשר קונים פאנל משומש יש לבדוק היטב את הסחורה. לא להתבייש לשאול שאלות חשובות וענייניות באשר לטיב המוצר. חשוב לדעת כמה שנים הפאנל היה בשימוש על מנת לדעת כמה המערכת תספק לכם. מוטב לקנות פאנלים שכוללים אחריות מהיצרן. במידה ולפאנל אין אחריות, הוא עדיין יכול לעבוד בצורה יעילה למשך שנים רבות, אך זהו סיכון במידה ותתרחש תקלה אם אין אחריות. כמו כן, מומלץ ללכת לחנות בה נרכשו הפאנלים ולבצע העברת בעלות מסודרת, בחתימה של כל הצדדים. בנוסף, יש לנסות ולברר את הסיבה בגינה הפאנל הסולארי נמכר. יש לנסות לברר זאת ממספר גורמים ולא להסתפק בתשובה של המוכר, שעשוי לספר סיפורי מעשיות על מנת להיפטר מהסחורה.

היצע השוק הסולארי יד 2

אחת מהבעית העיקריות ברכישת פאנל סולארי יד 2 היא שהשוק אינו מציע כמות גדולה למדי של פאנלים סולאריים משומשים יד 2. חיפוש ברשת לרוב יוביל אתכן לפאנלים קטנים שלרוב מתאימים לשימושים ספציפיים, כמו למשל בקמפינג.

רכישת פאנל סולארי יד 2: חקרו בעצמכם והיוועצו עם מומחים

כאשר מתקינים מערכת סולארית במלואה לרוב ישנו צוות מקצועי שמייעץ ללקוח בכל נושא ההתקנה וצרכי החשמל של הלקוח. אנשי המקצוע ימליצו לצרכן את גודל המערכת הרלוונטית עבורו. כאשר רוכשים פאנל סולארי יד 2, עליכם לדעת בעצמכם מה גודל וסוג המערכת שאתם צריכים ולאחר מכן למצוא ספק מתאים לשם כך.

פאנל סולארי יד 2: נזקים ותיקונים

יש לבדוק היטב שהפאנל אינו ניזוק לפני רכישתו. אם ישנם פגמים או נזק למשטח, מים עשויים לנזול אל תוך הפאנל והוא צפוי להתקלקל כתוצאה מכך. תיקונים לפאנל הסולארי הינם יקרים. העדיפו פאנלים עם כמה שפחות נזק או שריטות. תבררו היטב: האם הפאנלים מספקים זרם יציב במהלך היום? האם ישנה תנודה בתפוקת החשמל שהפאנל מספק או ירידה בתפוקת החשמל במהלך היום?

איפה ניתן לרכוש פאנלים סולאריים יד 2?

איזה סוגים של פאנלים ישנם בשוק הסולארי?

ישנם שתי דרכים לקנות פאנלים סולאריים, משומשים או עודפים של דגמים ישנים יותר. פאנלים סולאריים יד 2 משומשים הינם פאנלים שכבר היו בשימוש על ידי אדם אחר או מתקין פאנל שברשותו פאנלים עודפים בזכות עבודתו. עודפים של דגמים ישנים הינם פאנלים שלא נמכרו ונשארו בעודפי החברה. ישנם יתרונות וחסרונות ברכישת פאנלים משומשים, וכן לגבי עודפי ייצור.

פאנלים סולאריים משומשים למכירה

ניתן לרכוש פאנלים סולאריים משומשים באתרי יד שנייה כמו למשל: הומלס, קומו, יד 2 ועוד. ישנם גם אתרים בחו"ל למעוניינים: איביי, גומטרי ועוד רבים אחרים. ישנן גם חברות פרטיות שמתעסקות בעיקר במכירה של פאנלים יד 2. מומלץ לבדוק את הדירוג של המוכר ולקרוא את הביקורות שנכתבו עליו. אם זה אפשרי, בקשו מהמוכר בדיקה של הפאנל לפני הרכישה.

עודפים של דגמים ישנים יותר במחיר מוזל

בדומה לפלאפונים סלולאריים חדשים ורכבים חדשים, מחירם של פאנלים סולאריים יורד עם הזמן, זאת מכיוון שמתפתחים דגמים חדשים משוכללים וטובים יותר. דוגמא לכך ניתן לראות בחנויות אאוטלטים של בגדים שיצאו מהאופנה, אך לא רק. מחיר של פלאפון חדש או רכב חדש, צונח לאחר כשנה ויורד בחלוף הזמן. למרבה המזל אותה המגמה מתרחשת גם בשוק האנרגיה הסולארית.

אתם לא בהכרח חייבים לקנות דגם משומש שלא ידוע מה תקינותו. ניתן לקנות דגם ישן יותר ש"יצא מהאופנה", אך אינו משומש והינו חדש ובמצב תקין לחלוטין. הסיכון לקנות מוצר פגום או באיכות ירודה נמוך משמעותית בהשוואה לפאנל סולארי יד 2 משומש, אך יש לקחת בחשבון שמדובר בדגמים ישנים יותר.

אתגרים אפשריים בעת רכישת פאנלים סולאריים יד 2

אחריות למערכות סולאריות משומשות

רוב חברות האנרגיה הסולארית יספקו אחריות לציוד כאשר רוכשים מערכת לייצור אנרגיה סולארית. החברה מתחייבת על כך שהפאנל הסולארי שנרכש מהחברה יהיה יעיל כפי שהובטח. בנוסף, במידה ונגרם נזק פיזי למערכת שלכם או שישנם תקלות בלתי צפויות, יש לכם אחריות על כך שהחברה תתקן את הנזקים ותסייע לכם בעת הצורך.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שזה לא בהכרח המצב כאשר רוכשים פאנלים סולאריים יד שנייה. אתם אמנם עשויים לחסוך כסף בעת רכישה כזו, אך כאשר (ואם) תתקלו בבעיות לא תמיד לכם כתובת לפנות אליה וזה עלול להיות בעייתי. מומלץ מאוד לוודא את הסוגיה הזו ולתעדף פאנל סולאריים יד 2 שמגיעים עם אחריות. נזק אפשרי במקרה הטוב הינו שהפאנל הסולארי יהיה פחות אפקטיבי עקב כך שהינו כבר משומש. ובמקרה הרע אתם אף עלולים לקנות מוצר מקולקל לחלוטין שהינו עובד כלל, ללא אחריות.

תיקונים פוטנציאליים

פאנלים סולאריים מחזיקים לזמן רב ויציבים למדי. עם זאת, זה אינו בהכרח המצב כאשר רוכשים פאנלים סולאריים יד 2. אין זה בלתי אפשרי שהמוצר הנרכש עלול להיות ניזוק ואף במקרים קיצוניים שבור ובלתי תקין בעליל. נזק לזכוכית הקדמית של הפאנל עלול להיות מאוד מסוכן. תיקונים לרוב הינם די יקרים, ואם אין לכם אחריות – תאלצו לעשות זאת באחריותכם ועל חשבונכם.

ממיר מתח

כאשר רוכשים פאנל סולארי יד 2, כדאי לוודא שהוא מגיע עם ממיר מתח. בחלק לא מבוטל מהמקרים כאשר רוכשים פאנל סולארי יד 2, ממיר מתח אינו כלול במחיר ויש לשלמו בנפרד.
ממיר מתח לרוב הינו אחד מהחלקים היותר היקרים במערכת הפאנל הסולארית. לאנשים שאינם מבינים בתחום יכול להיות קשה למדי לדעת איזה ממיר מתח עליהם לרכוש, אם במידה ויש צורך בקניית ממיר מתח בנפרד.

תמיכה טכנית ועזרה מקצועית

כאשר מתקינים פאנל סולארי חדש יש צורך באיש מקצוע ותמיכה טכנית מהחברה. אנשי המקצוע יתקינו עבורכם את המערכת הסולארית בהתאם לצרכי הבית והלקוח ויעשו זאת בצורה מיטבית. בנוסף, התקנת הפאנל כוללת גם התקנת ממיר מתח ואת חיבור הפאנלים לממיר מתח.

אנשי המקצוע יוודאו שהמערכת פועלת כראוי ושהכל עובד כשורה. אך ברכישת פאנלים סולאריים יד 2 זה לא בהכרח המצב. כדאי לוודא שתקבלו את העזרה המקצועית או התמיכה הטכנית הרלוונטית, בעת רכישת יד 2. יש לקחת בחשבון שבחלק לא מבוטל מהמקרים תיאלצו לשלם בעלויות נוספות: לאיש מקצוע שיבצע עבורכם את ההתקנה ועל רכישת חלקים נוספים לשם ביצוע ההתקנה.

אורח חיים

אנחנו בטח לא מגלים לכם את אמריקה. למוצר ישן יותר יש אורח חיים קצר יותר, אבל זה עדיין תלוי בטיפול ובאיך שומרים על המוצר. יש אנשים שהכל אצל תמיד נראה חדש – כי הם יודעים לדאוג לציוד שלהם ולטפל בו (או לשלם למישהו שיעשה זאת בשבילם).

רכישת פאנל סולארי חדש כמעט תמיד כוללת אחריות לטווח רחוק ותוחלת חיים גבוהה (25-30 שנים בממוצע), מה שלא בהכרח קיים בפאנל סולארי יד 2. פאנלים סולאריים יד 2 הינם לרוב משומשים. הם אינם בהכרח נמכרים במצב של 100% תקינות או ביעילותם המרבית, ולכן תוחלת החיים שלהם עלולה להיות קצרה יותר בהשוואה לפאנל חדש.

תוחלת החיים של פאנלים סולאריים יד 2 תלויים בגורמים כמו למשל: כמה זמן היה בשימוש, אם יש עדיין אחריות על המוצר, תקינותו, עלות התיקונים (אם ישנם) ועוד. מכאן, אתם חייבים להתייעץ עם מומחים, זאת משום שפאנלים סולאריים יד 2 עשויים להיות חסר תועלת, בלתי רווחיים ובעלי יעילות נמוכה אם תוחלת חייהם קצרה.

יש גם סיכון לשלם מחירים גבוהים על תיקונים כשהאחריות אינה בתוקף. בהתאם לכך גם הרווחים מההשקעה יהיו נמוכים יותר ויש סיכוי להפסד כספי. רכישה מושכלת של פאנל סולארי יד 2 עשויה להטיב עם הצרכן – אך הסיכון קיים ויש לתת עליו את הדעת בעת הרכישה.

למי פאנלים סולאריים יד 2 יכולים להתאים?

פאנלים סולאריים משומשים יכולים להיות מצוינים עבור שימושים מסוימים ומטרות ספציפיות. ישנם מקרים או תרחישים מסוימים בהם עדיף לרכוש מערכת סולארית משומשת. כך תחסכו כסף ותימנעו מרכישה מיותרת של פאנל חדש, כאשר אין הכרח.

פאנלים סולאריים יד 2 – לדיירים שצריכת החשמל שלהם נמוכה
אנשים שצריכת החשמל שלהם נמוכה בבית יכולים להפיק תועלת מפאנל סולארי משומש. פאנל סולארי משומש יכול גם להתאים לשימוש היברידי (משולב). אנשים שלא רוצים לעבור ל-100% אנרגיות סולאריות או מתחדשות, אלא לשלב את זה במקביל לצריכה הנוכחית. שימוש נפוץ בפאנל סולארי משומש בבית הינו להטענת בטריות קטנות. זוהי דרך זולה לצרוך אנרגיה סולארית.

פאנלים סולאריים באוניות
דרך נפוצה לעשות שימוש בפאנלים סולאריים משומשים היא באוניות, כאשר להתקין חשמל על הלוח יכול להיות קשה עקב חוסר במקום. הרכבה של כמה לוחות משומשים על חופת הסירה תספק מספיק אנרגיה להטענת הפלאפון הסלולארי או אקסטרה תאורה ללא כל דאגה מכך שציוד חדש יפגע או ייהרס.

האם פאנלים סולאריים יד 2 הינם כדאיים?
אין כאן תשובה של "כן" או "לא". זה לא שחור או לבן. פאנל סולארי  יד 2 יכול להתאים לאנשים מסוימים ו/או לשימושים מסוימים וזה עניין אינדיבידואלי. בהחלט יש אנשים שיפיקו תועלת מפאנל סולארי משומש או מיושן יותר.

לסיכום, ברכישת פאנלים סולאריים יד 2 חובה להתייעץ עם מומחים כדי להימנע מרכישת מוצר פגום. במידה ובכל זאת הוחלט לרכוש מוצר פגום, יש לוודא שניתן לתקנו ושהתיקון אכן משתלם.

יש גם לקחת בחשבון את עלויות ההתקנה בנפרד. פאנל סולארי יד 2 יכול להיות בחירה חסכונית וטובה אם נעשית בצורה מושכלת.

קבלו הצעת מחיר

מאמרים נוספים

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר