תכנון מערכת סולארית: החלק החשוב ביותר בהקמת מערכות סולאריות

תכנון מערכת סולארית הוא השלב החשוב ביותר בהקמה של מערכת סולארית לבית ולעסק. כל הסיבות במאמר הזה
תכנון מערכת סולארית

תוכן עניינים

תכנון מערכת סולארית הוא הצעד הראשוני והבסיסי בתהליך הקמה של מערכות סולאריות לייצור אנרגיה. זה השלב שבו נבחנים כל המספרים, כל הנתונים וכל הדרכים למקסם את היעילות של המערכת.

בשלב של תכנון מערכת סולארית, נלקחים בחשבון כמה פרמטרים שבוחנים את יכולת התפוקה של המערכת העתידית, את העלויות ואת החומרים וסוג ההתקנה שיש לבצע.

תכנון מערכת סולארית לניצול השטח

אחד הדברים החשובים במערכת סולארית, ובייחוד כשמדובר במערכות סולאריות שמותקנות על גגות של בתי מגורים או מבני תעשייה, הוא ניצול השטח.

הצורך לנצל את השטח בצורה כמה שיותר יעילה הוא פשוט. הרי מערכות סולאריות זקוקות לחשיפה כמה שיותר גבוהה לשמש ישירה כדי להפיק כמה שיותר חשמל.

תכנון מערכת סולארית ייקח בחשבון את גודל הגג, את הזוויות שלו, את העצמים שיש סביבו – בניינים גבוהים, עצים וכו' – ויכניס את כל השיקולים האלה לתכנון.

כמו כן, תכנון מערכת סולארית בוחן את המצב בשטח, את הצורך בהעברת חוטי חשמל, בהצבת ממיר מתח על פי התקנות והכללים ועוד עניינים טכניים חשובים.

למעשה, מדובר באחד השלבים החשובים ביותר בהקמת מערכת סולארית. כל מה שלא ייבחן בשלב התכנון, יוביל לבעיות בהמשך.

חישוב עלות מול תועלת

תכנון מערכת סולארית יבחן את הנתונים השונים, ויזין אותם לתוך נוסחה שיודעת להעריך את תפוקת המערכת העתידית. בנוסף, לאחר תכון מקיף ניתן יהיה לתת הצעת מחיר להקמת המערכת הסולארית.

בזכות הנתונים האלה, תדעו להעריך בתוך כמה זמן המערכת הסולארית תחזיר את ההשקעה, ומה יהיה החיסכון שלכם והרווחים שלכם בעתיד.

אנחנו ב-SolariX נותנים לשלב התכנון את הכבוד הראוי לו, ומבצעים אותו בצורה יסודית ומעמיקה. למעשה, אנחנו לא עושים שום צעד לפני ששלב התכנון הסתיים והושלם.

הסיבה לכך ברורה: עם סיום שלב התכנון, יש גם לנו וגם ללקוח את המתווה הברור – איזו מערכת תוקם על הגג שלו, כמה אנרגיה היא צפויה להפיג, כמה זמן תימשך ההתקנה ואיך הבית צפוי להיראות בסיומה.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר כדי ליהנות מתכנון מערכת סולארית שנעשה על ידי מתקינים מקצועיים עם ניסיון רב בהתקנה של מערכות סולאריות על גגות של בתי מגורים ושל מבני מסחר ותעשייה.

קבלו הצעת מחיר

מאמרים נוספים

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר