פאנלים סולאריים באדמה חקלאית – הדרך שלך להרוויח יותר מהשטח

פאנלים סולאריים באדמה חקלאית הם דרך מצוינת להגדיל את מקורות ההכנסה שלך ולנצל את השטח ביעילות
פאנלים סולאריים באדמה חקלאית

תוכן עניינים

התקנה של פאנלים סולאריים באדמה חקלאית זו אחת הדרכים למקסם את ההכנסות מהשטח שלך. כיום, יש המון בעלי אדמות וחקלאים שמעוניינים להגדיל את מקורות ההכנסה שלהם, והתקנת פאנלים סולאריים זו אחת השיטות היעילות והמועדפות כיום.

תנאי האקלים הקשים בשנים האחרונות, שכוללים עונה חמה וארוכה מצד אחד, ותקופות קצרות של ממטרים עזים ופגעי חורף מרוכזים הם אחת הסיבות לקושי לייצר הכנסות יפות מתחום החקלאות.

בנוסף, אסור לשכוח את פתיחת השוק לייבוא ואת הקשיים שמערימות רשתות השיווק והמפיצים. כל אלה יוצרים לחקלאים רבים קשיים שהם מעולם לא נתקלו בהם עד כה.

לכן, רבים מהם פונים לחברות יזמיות על מנת לבדוק את האפשרות להתקין פאנלים סולאריים באדמה חקלאית ולהגדיל את מקורות ההכנסות שלהם.

התקנת פאנלים סולאריים באדמה חקלאית – האפשרויות השונות

ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות הפכו את תחום האנרגיה הסולארית לנגיש הרבה יותר עבור רבים.

אם בעבר היה צורך בשטח רחב ידיים על מנת שהמערכת הסולארית תוכל לייצר מספיק אנרגיה כדי שההתקנה שלה תהיה משתלמת, כיום ניתן להתקין מערכות סולאריות על שטחים קטנים הרבה יותר, ועדיין לייצר מהן הכנסה כזו או אחרת.

לכן, אם אתה לא מעוניין לוותר על כל שטח האדמה שלך כדי להקים עליה מערכת סולארית גדולה, דע לך שניתן להקים מערכות סולאריות גם על גגות הרפתות, המחסנים והמבנים השונים שפרוסים בשטח שלך.

כך לא תאבד אפילו לא סנטימטר של אדמה, ועדיין תוכל לייצר אנרגיה. את האנרגיה הזאת תוכל לנצל כדי להפעיל את המשק שלך וכך לחסוך עלויות תפעול, או שתוכל למכור את האנרגיה ולייצר לעצמך הכנסה פסיבית.

כמובן שניתן ליהנות משתי האפשרויות – גם לנצל את המערכת לטובת הצרכים שלך, וגם למכור את עודפי השימוש לחברת החשמל.

בנוסף, אם יש את כל האישורים המתאימים, ניתן להקים מערכות סולאריות גדולות מאוד על שטחים חקלאיים נרחבים. מערכות כאלה יכולות להניב לך הכנסות גבוהות יחסית, אך הן דורשות לשנות את השימוש של הקרקעות עצמן.

המדינה מגלה את התחום הסולארי – ואתם מרוויחים

תחום האנרגיה הסולארית הולך וצובר תאוצה בישראל, ונראה שהמדינה מבינה את החשיבות של הנושא. באמצע שנת 2021 הודיעו משרד האנרגיה ומשרד החקלאות על הקמת מיזם שנועד להגדיל את הכמות של פאנלים סולאריים באדמה חקלאית.

המיזם בא לאחר בדיקה ומחקר שבדק את ההשפעה של התקנת פאנלים סולאריים על שטחים חקלאיים מסויימים, ואת היתרון שהם יכולים להעניק לתוצרת החקלאית.

למעשה, על ידי התקנת הפאנלים ניתן ליצור הצללה וכך לסייע לחקלאים לגדל תוצרת חקלאית שמתקשה להתפתח תחת השמש הישראלית הקופחת.

בכך מנסים המשרדים השונים להגדיל את ייצור האנרגיה ממקורות מתחדשים מצד אחד, תוך שיפור התוצרת החקלאית הישראלית והגיוון שלה.

אם אתם מעוניינים בהקמה של פאנלים סולאריים באדמה חקלאית, אנחנו כאן בשבילכם. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

קבלו הצעת מחיר

מאמרים נוספים

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר