מערכות סולאריות הן הדרך שלכם לייצר הכנסות בעזרת השמש

מערכות סולאריות הן הדרך היעילה ביותר לשמור על הסביבה וליהנות מהכנסה פסיבית בלי שום מאמץ
מערכות סולאריות

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, מדינת ישראל החליטה לתת דגש לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשים. במקום שבו יש שמש רוב השנה, מערכות סולאריות הן אחת הדרכים היעילות לייצר חשמל ממקורות מתחדשים.

היתרון הגדול הוא, שמעבר לחדשנות ולהפחתת הזיהום, מערכות סולאריות גם מהוות מקור הכנסה מצוין לבעלים שלהם. למעשה, ברגע שיש לך מערכת סולארית שמייצרת חשמל – השמש עובדת עבורך ומייצרת לך הכנסה.

שיטת הפעולה של מערכות סולאריות

מערכות סולאריות פועלות בצורה די פשוטה להבנה. התהליך מתחיל בפאנלים הסולאריים שמותקנים על גג הבית, על גגות של מבנים מסחריים או בשטחים פתוחים.

הפאנלים האלה קולטים את אור השמש, וממירים אותו לזרם חשמל ישיר (DC). הזרם הזה מועבר לממיר מתח, שהופך את הזרם הישיר לזרם חליפין (AC).

השלב הזה, שבו נעשית המרה של הזרם החשמלי מישיר לחליפין הוא חשוב מאוד, מסיבה מאוד פשוטה. כל המערכות החשמליות שלנו בבית פועלות על זרם חליפין. לכן, אם לא תבוצע המרה, המכשירים האלה עלולים להיפגע.

לאחר שהזרם עובר בממיר החשמלי, ניתן לנצל אותו על מנת להעביר את החשמל לבית, וכך לצמצם את חשבון החשמל או לבטל אותו לחלוטין.

בנוסף, ניתן למכור חשמל לרשות החשמל – בין אם מדובר בעודפי ייצור, ובין אם מדובר במכירה של כל החשמל שמיוצר על ידי המערכות הסולאריות השונות.

מכירה של עודפי ייצור מאפשרים לך ליהנות מהכנסה פסיבית נטולת מאמץ, שבה השמש עובדת עבורך ומייצרת לך הכנסות.

מה משפיע על כמות החשמל המיוצר?

ישנם כמה גורמים שעלולים להשפיע על כמות החשמל שמייצרות מערכות סולאריות שונות. לכן, חשוב להתייעץ עם מומחים לתכנון ולהקמה של מערכות סולאריות.

אחר הגורמים המשפיעים ביותר הוא כמות השמש הישירה שתגיע למערכת הסולארית. אמנם ברוב הארץ יש שמש ברוב השנה, אך אין ספק שמערכות סולאריות שמותקנות בערבה יוכלו לייצר יותר חשמל מאשר מערכת סולארית במרכז הארץ.

בנוסף, לעתים יש סביב הבתים שלנו עצים או בניינים גבוהים, שעלולים להסתיר את אור השמש הישיר. דברים כאלה עלולים לגרום לירידה בתפוקה של המערכת הסולארית.

כמו כן, כדי לשמור על המערכת בתפוקה מלאה, צריך לבצע עבודות תחזוקה מדי פעם, וניקוי של הפאנלים הסולאריים. שכבת אבק או חול שמצטברת על הפאנלים תפגע ביכולת שלהם לקלוט את אור השמש הישירה.

מעוניינים בהתקנה של מערכת סולארית? הגעתם למקום הנכון! המומחים של סולאריקס ישמחו לענות על כל שאלה או בירור שלכם.

קבלו הצעת מחיר

מאמרים נוספים

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר