ייצור חשמל סולארי: כך הגג שלך יכול לייצר חשמל מהשמש

ייצור חשמל סולארי הוא הדרך שלך לגרום לשמש לעבוד בשבילך ולייצר לך הכנסה פסיבית שוטפת תוך הגנה על הסביבה וצמצום הזיהום. שווה, לא? כל הפרטים כאן
ייצור חשמל סולארי

תוכן עניינים

ייצור חשמל סולארי מאפשר לכל מי שיש לו שטח פנוי, בין אם מדובר בגג או בקרקע, להצטרף למהפכה הירוקה ולהגן על הסביבה תוך יצירת מקור הכנסה נוסף.

במאמר הזה נסקור את דרך הפעולה של רוב המערכות הסולאריות הנפוצות כיום, ונגלה איך גם אתה יכול לגרום לשמש לעבוד בשבילך ולייצר לך הכנסה פסיבית קבועה.

ישנן כמה דרכים ושיטות לייצר חשמל באמצעות קרני השמש, במאמר הזה נתייחס לנפוצות ביותר בהן.

ייצור חשמל סולארי באמצעות תאים פוטו-וולטאים

תאים פוטו-וולטאיים מוכרים יותר בכינוי "פאנלים סולאריים", וניתן לראות אותם במקומות רבים על גגות בתים, בשטחים פתוחים ועוד.

התאים האלה עשויים בדרך כלל מסיליקון, בטכנולוגיה שמגיעה מעולם ייצור השבבים. כאשר התאים האלה נחשפים לאור השמש, האלקטרונים שנמצאים בהם מתנתקים ממקומם וכך נוצר זרם חשמלי.

בכל רחבי העולם פועלים אנשי מקצוע ומדענים בניסיון לשפר את היכולת של התאים האלה לנצל את אנרגיית השמש לטובת ייצור חשמל סולארי בהיקפים גדולים יותר.

הזרם החשמלי שמיוצר בתאים האלה הוא זרם ישיר (DC), ויש צורך להפוך אותו לזרם חילופין, שזהה לזרם החשמל שמגיע לבתים שלנו ולמכשירי החשמל שלנו מרשת החשמל העיקרית (חברת החשמל).

לכן, השלב הבא בשרשרת של ייצור חשמל סולארי הוא ממיר סולארי. הממיר מקבל את הזרם הישיר והופך אותו לזרם חילופין, כדי שנוכל לנצל את החשמל הזה בבית.

מעבר להמרה של הזרם החשמלי, לממיר יש כמה תפקידים נוספים. בין השאר הוא משמש גם לשיפור בטיחות המערכת ומעניק הגנה מפני שריפות.

הוא עושה זאת על ידי ניתוק אוטומטי של זרם החשמל כאשר הוא מזהה מצבים מסוכנים.

בנוסף, הממיר החשמלי הוא המוח של המערכת, ובעזרתו ניתן לעקוב אחר הביצועים של המערכת הסולארית.

הצטרפו למהפכה הירוקה כבר היום

ייצור חשמל סולארי זו דרך מצוינת לסייע למאמצים להגנה על הסביבה ועל האוויר שלנו, ולהפחית את התלות שלנו בגז טבעי מזהם.

מעבר לכך, מדובר בדרך מצוינת ליהנות ממקור הכנסה נוסף בצורה פסיבית לחלוטין. המדינה והרשויות השונות מאפשרות לך למכור את החשמל העודף ולקבל תמורתו כסף לבנק.

למעשה, התקנה של מערכת סולארית על גג הבית או בשטח שלך מאפשרת לך לרתום את השמש ולהפוך אותה לעובדת מסורה שלא מפסיקה לייצר לך הכנסות.

לפרטים נוספים, צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

קבלו הצעת מחיר

מאמרים נוספים

מלאו את הפרטים וקבלו הצעת מחיר